Skala zachmurzenia

Skala zachmurzenia. Jest to skala opisująca w jakim stopniu mamy zachmurzone niebo. Stopniem, który opisuje całkowicie zachmurzone niebo jest X. To już nie jest skala jedynie cyfrowa, są również symbole. X mówi, że niebo jest całkowicie niewidoczne, całkowicie zasnute przez chmury. 0 to znaczy, że niebo jest całkowicie czyste,. Żadnej chmurki na niebie. 1 to ¼ nieba zachmurzona, 2 to pół nieba zachmurzone, 3 to ¾ nieba zachmurzone. No i jeszcze Z. Z oznacza, że w momencie gdy oficer schodzi pod pokład zrobić wpis do dziennika jachtowego i między jedną a drugą godziną, między tymi wpisami jest niebo na tyle zmienne tj: między 1, 2 lub 3 skacze, to po prostu wpisuje Z jako zmienny wygląd nieba.  

Skala jest określana na oko: patrzymy i po prostu szacujemy ile tego nieba jest zasnutego przez chmury.  

Pozostałe skale: 

  • Widzialności; 
  • Petersena; 
  • Beauforta. ✉️ Aby otrzymywać powiadomienia o wszystkich informacjach związanych z Fundacją Galion dopisz się do newslettera.

🎥 Powiadomienia wszystkich filmach otrzymasz gdy zasubskrybujesz nasz kanał oraz klikniesz dzwoneczek wybierając wszystkie.

☕ Możesz również wesprzeć nasze działania poprzez dotację dla Fundacji GalionMoże Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Notice: Undefined index: checkbox_agreement2 in /home/oliwia/domains/fundacjagalion.pl/public_html/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 484

Zapisz się do newslettera

Wyslij mi newsletter (możesz w każdej chwili się wypisać)


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/oliwia/domains/fundacjagalion.pl/public_html/wp-content/plugins/freshmail-integration/templates/shortcode.php on line 60