Skala widzialności

Jest to skala, poprzez którą określamy jak daleko jesteśmy w stanie zobaczyć.  

Skala zaczyna się od 0 a kończy na 9, zatem jest to skala 10 stopniowa. Im widoczność słabsza, tym cyfra niższa, czyli np. przy 1,2 mamy do czynienia z gęstą mgłą. Przy 8,9 mamy bardzo dobrą widoczność. Widzimy w zasadzie na taką odległość, na jaką pozwoli nam zakrzywienie Ziemi.  

Skala widzialności wpisywana jest do dziennika pokładowego. Oficer wachtowy ma obowiązek obserwować akwen między innymi pod kontem widzialności. Stopień widzialności zapisuje w dzienniku pokładowym. 

Pozostałe skale: ✉️ Aby otrzymywać powiadomienia o wszystkich informacjach związanych z Fundacją Galion dopisz się do newslettera.

🎥 Powiadomienia wszystkich filmach otrzymasz gdy zasubskrybujesz nasz kanał oraz klikniesz dzwoneczek wybierając wszystkie.

☕ Możesz również wesprzeć nasze działania poprzez dotację dla Fundacji GalionMoże Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Notice: Undefined index: checkbox_agreement2 in /home/oliwia/domains/fundacjagalion.pl/public_html/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 484

Zapisz się do newslettera

Wyslij mi newsletter (możesz w każdej chwili się wypisać)


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/oliwia/domains/fundacjagalion.pl/public_html/wp-content/plugins/freshmail-integration/templates/shortcode.php on line 60